בע"ה נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי הוא איחוד אתרי יהדות ופרויקטים שונים לזיכוי הרבים, ביניהם ״ללא גזל״ ו״אמונה״. על מנת להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה, בשפה ברורה המתאימה לכל יהודי, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן (רוני) פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

מבצע צוק איתן וחסדי השם עלינו

ראובן (רוני) פיזנטי | 9 ביולי 2014 | חדשות ועדכונים

עם ישראל נמצא במלחמה. כעת זה זמן בשבילנו להתבוננות ולחשבון נפש עם עצמנו. זמן להתאחד ולזכור שכולנו עם אחד שנמצא באותה סירה. זמן להיזכר שכולנו יהודים וזה בעצם מה שמבדיל אותנו מאותם מחבלים שרוצים לחסל אותנו. זמן להתבונן בניסים המופלאים המתרחשים לנגד עינינו ולהתחזק באמונה לטובת כלל עם ישראל. זמן לאהוב אחד את השני כדי לחזק את כולנו ולהגביר את מידת הרחמים בעולם.

המחבלים לא מפסיקים את התקפת הטילים וכעת הם אפילו עלו מדרגה. אמנם אצלנו בנתיבות הרגישו את הטילים גם לפני כן, אבל כעת כל הארץ מרגישה את האיום. בכל זאת, אנחנו מתנחמים בהבנה שיש גורמים שעומדים לטובתנו כמו כיפת ברזל, חיל האויר שמפציץ, כוחות צה״ל שמפגינים אומץ לחימה אדיר ושאר כוחות הביטחון. כל אלו כמובן ראויים לשבח רב על עבודתם. אבל לפעמים אנחנו שוכחים את החשוב ביותר. האם אנחנו זוכרים להודות להשם יתברך?

כל המדינה סופגת מטחי רקטות. מאות רקטות שוגרו לעבר ישראל. אבל כיפת ברזל מצליחה ליירט, ואם היא מפספסת אז זה נופל בשטחים פתוחים, ואם בכל זאת בית או רכב נפגעים, אז בדרך נס לא היו בהם אנשים. מחבלים שמנסים לחדור ולבצע פיגועים מתגלים ונהרגים. לפעמים אנחנו בכלל לא קולטים מה הולך סביבנו.

האם זה הגיוני? האם ראש הממשלה והשרים גרמו לזה? הרי כל מי שיתבונן מעט יראה ניסים מופלאים. אסור להסתכל על הדברים כמובן מאליו. השם יתברך מראה לנו ניסים גלויים לנגד עינינו וכל מה שצריך זה רק לפקוח את העיניים ולהתבונן.

הקדוש ברוך הוא מנווט את הכל וכל מה שאנחנו רואים סביבנו מגיע ישירות ממנו. כיפת ברזל מצליחה לפגוע כאשר השם יתברך מחליט שהיא תצליח. חיל האויר מפציץ מטרות כאשר השם יתברך מאשר את זה מהשמיים. כוחות צה״ל מחסלים מחבלים כאשר השם יתברך מאפשר להם ושומר עליהם. הכל קורה בחסדי השם ששומר וישמור עלינו.

ואז בין אזעקה לאזעקה, אפשר לראות איך העם שלנו מאוחד למרות הכל. למרות מה שנראה לפני כן וכל הקשיים שהעיקו ופילגו את העם, פתאום רואים את הכל מזוית אחרת. האברכים לא מוותרים על יום בכולל ללימוד התורה הקדושה למען הצלחת כל עם ישראל. כל תפילה בבית הכנסת מסתיימת בפרקי תהלים להגנה על ישראל. אנשי תורה מתפללים למען הצלחת צה״ל וכוחות הביטחון. כל תפילה חשובה וכל לימוד תורה או חיזוק באמונה מועיל ביותר לשמירה, להצלחה ולניצחון.

בסיעתא דשמייא נתחזק מהדברים. כל אחד שיוכל לקחת על עצמו משהו קטן להצלחת עם ישראל זה יהיה צעד עצום שיעשה רעש גדול בשמיים. אפשר לקחת על עצמנו קבלה טובה, אפשר לקרוא פרק תהלים, אפשר לעשות לימוד תורה (אפילו ל5 דקות), אפשר להתפלל להשם יתברך במלים שלנו ולבקש ממנו שיגן עלינו ויצליח את דרכנו, אפשר להתחזק באמונה וביטחון שהשם יתברך הוא זה ששומר עלינו ואפשר גם סתם לומר ״תודה לך השם יתברך״.

ככל שנגביר את האהבה ונתפלל למען עם ישראל, כך נרבה רחמים בעולם, מה שיעורר רחמי שמיים עלינו – מידה כנגד מידה. כך נוכל לנצח את כל אויבינו בקלות עם סיוע גדול מהשמיים.

השם יברך כל אחד ואחת מעם ישראל. יגן עלינו ויצליח דרכנו. ישלח לנו ישועות גדולות וניסים עצומים. יחזק את ידי הלוחמים וכוחות הביטחון שלא ייפגע אף יהודי וכל הטילים והמנהרות יתפוצצו למחבלים בפנים. יפיל את כל אויבינו פגרים מתים לפנינו. יגביר את כוח האור על החושך. ייתן לנו חסדים גדולים כמתנת חינם וישלח לנו את הגאולה השלמה מהרה.

ראובן (רוני) פיזנטי

אודות כותב המאמר : ראובן (רוני) פיזנטי

אברך ויוצר שכותב מהלב עם המון אהבת ישראל. מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • רישום לעדכונים

 • כל תכני האתר פתוחים לכולם ללא צורך ברישום. הרישום הוא רק למי שרוצה לקבל עדכונים מהאתר מפעם לפעם.

 • איך להיות מאושרים

 • פרסומים אחרונים

 • מחפשים את האמת – דיסק שמע

 • זכות הלימוד ודברי התורה

  • לעילוי נשמת דניאל בן ג׳ולי
  • להצלחת אופיר שלמה סוויסה בן אסתר
  • להצלחת יצחק שגיא זוזוט בן צביה סלביה
  • להצלחת ברוך אדרי בן עישה
  • להצלחת שמעון אלמליח בן אסתר
  • להצלחת שלמה כהן בן סימי

  למידע על בית המדרש ולתרומות לחצו כאן.

 • כניסת מנהלים