בע"ה נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי הוא איחוד אתרי יהדות ופרויקטים שונים לזיכוי הרבים, ביניהם ״ללא גזל״ ו״אמונה״. על מנת להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה, בשפה ברורה המתאימה לכל יהודי, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן (רוני) פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

בשלח – פרשת המן – סגולה לפרנסה

ראובן (רוני) פיזנטי | 11 בינואר 2011 | פרשת בשלח
קישור להורדה של פרשת המן נמצא למטה.

בתוך פרשת בשלח מופיעה פרשת המן. ידוע שישנה סגולה נהדרת לפרנסה לקרוא את פרשת המן. אלא שצריך להבין מדוע הפרשה הזו כל כך מסוגלת לעזור לפרנסה טובה וקבלת שפע? מה מיוחד בקריאה של הפרשה הזו ואיך זה מועיל כדי לפתוח את שערי הפרנסה?

פרשת המן מחזקת אותנו באמונה, וככל שאדם מאמין יותר, כך פרנסתו ומזונותיו יגיעו אליו בפחות מאמץ גשמי. ישנם אנשים שמסוגלים לעבוד מהבוקר עד הערב בכל יום, ובכל זאת אינם מבינים לאן כל הכסף נעלם בלי שירגישו. לעומתם ישנם אנשים שעם מאמץ קטן ומשכורת נמוכה יכולים לקנות את כל מה שהם צריכים ועוד נשאר להם עודף. הכל תלוי במידת הביטחון והאמונה של האדם. פרשת המן מחדירה לנו את האמונה.

לכאורה זה נראה שהכול בא לבני ישראל במדבר בקלות, אבל האמת היא שהיה להם ניסיון עצום. מי מאיתנו היה יכול לעמוד בניסיון של לקיחת המן רק לאותו היום בלבד ולסמוך על הקדוש ברוך הוא שייתן לנו את פרנסתנו למחר? אנו רגילים לחסוך כספים, לדאוג לעתיד, לשמור מוצרי מזון בבית לפחות לשבוע ולדאוג לכסף זמין לשעת חירום.

בני ישראל נהגו אחרת: בכל יום היו יוצאים ללקט את המן, ולוקחים בדיוק את המידה המתאימה להם ולמשפחתם לאותו היום. מי שרוצה להשאיר קצת למחר מפסיד, כי הכל מעלה עובש.

לכולנו ברוך השם יש מספיק מזון להיום. אך האם זה מונע מאיתנו לעבוד קשה ולדאוג לעתיד? צריך אמונה ענקית לשם כך, כמו שהייתה לבני ישראל במדבר. לכן המן נקרא “לחם אמונה”, כמו שנאמר בפסוק “מן הוא” שאלו בדיוק אותיות “אמונה”.

לאחר שהם התרגלו לקבל את המן בכל בוקר וכל מה שנשאר מבאיש, פתאום משה מודיע להם שבשבת העניינים עובדים אחרת. ביום שישי הם מקבלים מנה כפולה שאינה מבאישה ומספיקה גם לשבת. מי שלא שומר לשבת, לא מוצא את המן כשהוא בא ללקט אותו בבוקר. בני ישראל רואים את הנהגת הקדוש ברוך הוא בעיניהם. הם לא סומכים על הגשם שיבוא או על מנהל העבודה שייתן את המשכורת, אלא רק על חסדי השם יתברך. הם מקבלים את המשכורת שלהם ישירות מהקדוש ברוך הוא. כל הפרנסה והשפע מגיעים ישירות משמיים וכולם רואים את זה בעיניהם.

לכן הפרשה הזו מחדירה לנו אמונה וביטחון, וכך הופכת אותנו לראויים יותר לקבלת שפע גדול יותר. כשאנו קוראים את הפרשה, עלינו להתמלא באמונה שהפרנסה היא מלמעלה. רק בחסדיו נקבל את המשכורת בסוף החודש, ורק בעזרתו ירדו לנו גשמי ברכה. הפרנסה מגיעה מהקדוש ברוך הוא.

אמנם קריאת הפרשה מחדירה לנו אמונה, אבל מובן שככל שנתעמק בזה יותר, שנתבונן בדברים ונחדיר לעצמנו את האמונה, כך זה יעבוד בצורה חזקה יותר. אם אדם ייקח את העומק של פרשת המן ויכניס אותו לחייו, הביטחון שלו יעלה וכך הוא יוכל לזכות להשגחה פרטית בפרנסה שתביא לו שפע עצום.

במקום לסמוך על אנשים, על מקומות עבודה, על מצבים שאולי יגיעו או על שאר דברים גשמיים, נסמוך על השם יתברך. נבין שכולם מסביבנו כמו בובות ורק השם יתברך הוא שמפרנס אותנו. אמנם יש צינורות גשמיים שהשפע מגיע דרכם, אבל ברור לכולם שהצינורות הם רק כלים שמעבירים את מה שמכניסים לתוכם. ככל שנזכה לבטוח בקדוש ברוך הוא, כך נזכה לקבל ממנו שפע רב יותר, בצורה ישירה, ללא מתווכים וללא הפרעות בדרך.

וזוהי הסגולה הגדולה. שכאשר האדם קורא על אמונה ומכניס את הדברים אל לבו, אז הוא עצמו מתמלא אמונה. ואותה אמונה היא זו שמביאה לפרנסה. כאשר האדם בוטח בהשם יתברך, זה הצינור הטהור והזך ביותר לקבלת פרנסה בשפע.

השם יתברך יזכה אותנו לבטוח בו ולקבל שפע עצום, הן בגשמיות והן ברוחניות.

בסייעתא דשמייא, ערכנו לכם את פרשת המן שתהיה מוכנה להורדה והדפסה בקובץ PDF.
לחצו כאן כדי להוריד את פרשת המן

אודות כותב המאמר : ראובן (רוני) פיזנטי

אברך ויוצר שכותב מהלב עם המון אהבת ישראל. מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. מעביר שיעורים בגמרא ובהלכה בבית המדרש ״בית להשם״ בנתיבות. למידע נוסף

5 תגובות על “בשלח – פרשת המן – סגולה לפרנסה”

 1. אלכס הגיב:

  למה דווקא ביום שלישי של פרשת בשלח – במיוחד שלפי שמו”ת יוצא יום רביעי או חמישי ??

 2. פרשת המן ביום שלישי הגיב:

  הוא בגלל שיום שלישי נכפל בו כי טוב

 3. שושנה בתאל מור הגיב:

  שלום.
  כבר זמן רב שאני קוראת פרשה זו. רק היום (איני יודעת מדוע היום)שמתי לב שהנקודה ב- ש בשמו של משה כתובה בצד שמאל. זאת אומרת שבמקום לקרוא משה זה נקרא מסה (סמך במקום שין). כמו כן במילים שמש ,איש ועוד כמה.
  האים זה בכוונה ואם כן… אפשר הסבר.

  • שבוע טוב.
   זה ממש לא בכוונה,
   הניקוד בתוכנה מתבלבל ומוצג בצורה לא טובה.
   אין מה לדייק מזה כלל.
   בוודאי שהמילה משה היא עם ש ימנית, ואם באמת רוצים לדייק, אז יש לפתוח ספרים אמינים ומדויקים, וכמו חומש של הוצאה מכובדת.
   וכדאי להשתמש בזה גם כטיפ באופן כללי, שאם נפגשים באינטרנט בעניינים שונים, אז לא כדאי לדייק מהם ואם רוצים לדייק, אז יש לפתוח ספרים של הוצאות מוכרות.

   בהצלחה וכל טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • רישום לעדכונים

  Loading
 • כל תכני האתר פתוחים לכולם ללא צורך ברישום. הרישום הוא רק למי שרוצה לקבל דברי תורה ועדכונים מהאתר מפעם לפעם.

 • מחפשים את האמת – דיסק שמע

 • פרסומים אחרונים

 • שיר חיזוק – אל תתעלם

 • זכות הלימוד ודברי התורה

  • לעילוי נשמת דניאל בן ג׳ולי
  • להצלחת אופיר שלמה סוויסה בן אסתר
  • להצלחת יצחק שגיא זוזוט בן צביה סלביה
  • להצלחת ברוך אדרי בן עישה
  • להצלחת שמעון אלמליח בן אסתר
  • להצלחת שלמה כהן בן סימי

  למידע על בית המדרש ולתרומות לחצו כאן.

 • איך להיות מאושרים

 • כניסת מנהלים