בעזרת השם יתברך נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי נועד להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מאמרים ודברי תורה במסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה. ספרים, חוברות ועלונים להורדה. מידע יהודי. תכנים, תוכנות והורדות חינם. הכל בשפה ברורה, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

שאלות באמונה, למה יש ייסורים, מה זה עולם הבא..

לכל השאלות בענייני אמונה
כ״ח בשבט ה׳תשע״ו

קשה לי שלא להאמין שה’ הוא אמת,הרי אני רואה חרדים שבאמת יראי ה’ כמה הם מתנהגים בצורה כל כך יפה ואיזה אור יש להם על הפנים …וכמה המון דברים ביהדות כל כך נכונים,וכשאני מנסה להתקדם ואפילו קצת,נכנסים לי כל כך הרבה שאלות באמונה שבגלל זה אני לא מתקדמת בכלל….

אני רוצה להבין למה ה’ כל כך נותן לנו הרבה ייסורים?! ומזה העולם הבא,בשביל מה לצפות ולעבוד על עצמי כל כך הרבה,הרי יש תכלית מסויימת…ובכלל אנחנו אמורים להגיע למקום כמו שאדם וחווה היו? כי בגלל שחווה אכלה את התפוח אנחנו צריכים לתקן כל כך הרבה דברים …ובכלל מזה היישות הזאת…. אני כל כך מבולבלת ואני רוצה תשובה על השאלות שכתבתי כאן בלי לישלוח לי קישורים לשאלות אחרות שאנשים כתבו…

תודה!!!

תגובה אחת על “שאלות באמונה, למה יש ייסורים, מה זה עולם הבא..”

1. קודם כל צריך לדעת ששאלות זה דבר נפלא ודרך נהדרת להתקדם. אבל עם זאת צריך לזכור שהשאלות לא פותרות אותנו מהחובה שמוטלת עלינו. יצר הרע מכניס לנו הרבה שאלות כאשר אנו רוצים להתקדם כדי שנוכל להמשיך בעבירות עם מצפון שקט, כאילו שזה נותן תירוץ למה זה בסדר לעשות עבירות. הוא גורם לנו להרגיש שרק השאלות האלו הן שעוצרות אותנו מלהתקדם, אבל האמת היא שזה נוח לנו להישאר בספקות ולא להתקדם, כי זה קל יותר. ואם נקבל תשובות לשאלות האלו, אז מהר מאוד יתעוררו להן שאלות חדשות וכך שוב ושוב בלי סוף. הרי אין אדם שיודע הכל ונשאר בלי שום שאלה.

תארי לך אדם חולה שנכנס לרופא, ואז הרופא בודק אותו ונותן לו תרופה מסוימת. כעת אותו אדם נשאר עם הרבה שאלות: איך הרופא יודע מה המחלה? למה הוא לא נתן תרופה אחרת? מה בכלל מכילה התרופה? אותו אדם לא למד רפואה ולכן יש לו הרבה שאלות. אז עכשיו הוא יכול לומר שהוא לא מוכן להתקדם ולקחת את התרופה עד שיענו לו על כל השאלות. אבל כדי לענות לו על כל השאלות הוא צריך ללמוד במשך כמה שנים טובות. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לבדוק את הרופא תחילה, לדעת אם אפשר לסמוך עליו, ואז כאשר אנו סומכים עליו אז נקשיב למה שהוא אומר ונבצע את הוראותיו כדי להרגיש טוב יותר.

השאלות לא פוגמות אפילו טיפה. אדם שיש לו שאלות על השלטון והחוק לא יכול להמשיך לנסוע ברמזור אדום ולטעון שהיו לו שאלות ולכן חשב שזה בסדר לא לציית לחוק. החוק מחייב בכל מקרה. כך כל אחד מאיתנו מחוייב לתורה הקדושה בין אם נרצה ובין אם לא. ואם יש שאלות, אז זה דבר מצוין, כי זה מה שמביא אותנו לחקור, להתקדם וללמוד.

כעת בקשר לשאלות:

השם יתברך אוהב אותנו ולכן הוא נותן לנו ייסורים. כמו אב שאוהב את בנו ומייסר אותו כדי לחנך אותו, כמו רופא שמייסר חולה כדי לרפא אותו, או כמו אדם שמייסר את עצמו ומרים משקולות כבדות – כדי להתחזק. אם הכל בא בקלות, אז לרוב אנו לא מתקדמים, מתעצלים ולוקחים את הכל כמובן מאליו. ברגע שמגיעים ייסורים, אנו פתאום מתעוררים, פתאום מתפללים יותר בכוונה, פתאום חושבים על מהות החיים וכו׳. אלו הדברים העיקריים בחיים, ולכן השם יתברך מעדיף לתת לנו לסבול מעט ייסורים כדי לזכות אותנו להתקדמות גדולה מבחינה רוחנית.

האדם נברא כדי שהשם ייתן לו שפע וטוב. הטוב המושלם מגיע כאשר האדם עושה עבודה עצמית ומזכך את עצמו. כדי לעשות את העבודה הזו, השם יתברך הכניס נשמה טהורה מעולמות עליונים בתוך עולם גשמי עם יצרים ותאוות כך שאותה נשמה תעבור חוויות שלא היתה יכולה לעבור מחוץ לגוף ללא יצר הרע. פתאום אותה נשמה נכנסת לקונפליקטים וצריכה לבחור בין טוב לרע. היא צריכה להתחזק ולהתגבר על מכשולים, וכך אותה נשמה צומחת ומתעלה (כמו עם המשקולות שהזכרנו, שדווקא כאשר יש התנגדות – אז אפשר לצמוח גבוה יותר). לאחר שאותה נשמה הגיע להישגים, היא יכולה להגיע לעולם הבא וליהנות מזיו השכינה, מאותו שפע עצום שהשם יתברך רצה להביא לנו.

אגב, חווה לא אכלה תפוח. היא אכלה פרי, אבל לא תפוח.

מקווה שהועלתי.

בשביל תשובות מעמיקות וארוכות יותר, אפשר לחפש באתר בין דברי התורה שכתבנו. תוכלי למצוא תשובות לכל מה ששאלת בצורה מפורטת וברורה. יש גם ספר להורדה בחינם ״מחפשים את האמת״ שמסביר בשפה פשוטה את הדברים.

השם יברך אתכם, יצליח דרככם הרוחנית ויאיר לכם את הדרך הטובה והנכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

• קבלת עדכונים למייל

• כל תכני האתר פתוחים לכולם ואין צורך ברישום לאתר. אבל אם אתם רוצים לקבל מאיתנו דברי תורה ועדכונים, לחצו כאן להירשם.

• מחפשים את האמת - דיסק שמע

• להורדת הדיסק מחפשים את האמת לחצו כאן
  • פרסומים אחרונים

• דברי תורה נצפים ביותר

• שיר חיזוק - אל תתעלם

• דפים נצפים ביותר

• איך להיות מאושרים

• כניסת מנהלים