בעזרת השם יתברך נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי נועד להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מאמרים ודברי תורה במסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה. ספרים, חוברות ועלונים להורדה. מידע יהודי. תכנים, תוכנות והורדות חינם. הכל בשפה ברורה, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

קשה להתחזק ולקיים מצוות

לכל השאלות בענייני אמונה
כ״ג באדר א׳ ה׳תשע״ו

אני רוצה לשמור שבת, ללכת להרצאות, להתנדב, לעזור לאנשים במשבר ועוד המון דברים, אבל לפעמים זה מרגיש קצת קשה…?

תגובה אחת על “קשה להתחזק ולקיים מצוות”

1. חשוב לציין שישנו תהליך מצוי כשאדם מחליט לקבל על עצמו לעשות שינוי שחשוב להכיר אותו:
    בהתחלה יש אורות. מחליטים שאנחנו משנים את כל החיים ולא מעניין אותנו כלום חוץ מזה. אחרי יום יומיים הרגש והאורות קצת דועכים ואז ישנם קשיים והרגלים שחוזרים אלינו ומצריכים מאיתנו מאמץ רב יותר. לאחר מכן הקשיים גוברים ואז פתאום כל הקבלות וההחלטות שלנו נראות לנו כמיותרות והנוחות שלנו עם ההרגלים הישנים מפתה אותנו מאוד כך שנעזוב הכל ונחזור להיות כמו קודם. צריך לדעת את כל זה כי חשוב לקבל החלטות נבונות מתוך יישוב הדעת ולא דברים שעולים לנו דרך הרגשות.

לכן ההמלצה שלי היא לעשות את השינויים לאט לאט. כבר מעכשיו צריך להתחיל בשינוי מסוים. אני הייתי לוקח את עניין השבת, שהרי חילול שבת הוא אחד האיסורים החמורים ביותר בתורה. ישנם הרבה מקרים שדנים את המחלל שבת בפרהסיה כמו גוי (פסול לעדות, היין שלו הוא כמו יין נסך וכו׳). לכן הייתי מתחיל מכאן, שמירת שבת כהלכתה. את שאר הדברים לדעתי עדיף לדחות כרגע כדי שתוכלי להתמקד בקבלה הזו, עד שתרגישי שלמה יותר וחזקה יותר ואז תוכלי לקבל דברים נוספים. יש הרבה אנשים שלוקחים על עצמם דברים רבים ואחריות רבה על הכתפיים ואז חס ושלום מתמוטטים. צריך לקחת את הדברים לאט לאט ולראות שאנחנו עומדים בזה.

חשוב להביא את העבודה הרוחנית שלנו שתחזיק לאורך זמן ולא סתם לקחת על עצמנו הרבה דברים שיגרמו לנו לבסוף לעזוב את הכל. אדם לא צריך לתקן את כל העולם ולפתור את כל הבעיות של כולם. הוא רק צריך לעשות את ההשתדלות הקטנה שלו שתביא אותו צעד נוסף להתקרב להשם יתברך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

• קבלת עדכונים למייל

• כל תכני האתר פתוחים לכולם ואין צורך ברישום לאתר. אבל אם אתם רוצים לקבל מאיתנו דברי תורה ועדכונים, לחצו כאן להירשם.

• מחפשים את האמת - דיסק שמע

• להורדת הדיסק מחפשים את האמת לחצו כאן
  • פרסומים אחרונים

• דברי תורה נצפים ביותר

• שיר חיזוק - אל תתעלם

• דפים נצפים ביותר

• איך להיות מאושרים

• כניסת מנהלים