בע"ה נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי הוא איחוד אתרי יהדות ופרויקטים שונים לזיכוי הרבים, ביניהם ״ללא גזל״ ו״אמונה״. על מנת להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה, בשפה ברורה המתאימה לכל יהודי, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן (רוני) פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

בלבולים ושאלות באמונה

1 באפריל 2015 | שאלות ותשובות | | שם השולח:

קשה לי שלא להאמין שה’ הוא אמת,הרי אני רואה חרדים שבאמת יראי ה’ כמה הם מתנהגים בצורה כל כך יפה ואיזה אור יש להם על הפנים …וכמה המון דברים ביהדות כל כך נכונים,וכשאני מנסה להתקדם ואפילו קצת,נכנסים לי כל כך הרבה שאלות באמונה שבגלל זה אני לא מתקדמת בכלל….
אני רוצה להבין למה ה’ כל כך נותן לנו הרבה ייסורים?! ומזה העולם הבא,בשביל מה לצפות ולעבוד על עצמי כל כך הרבה,הרי יש תכלית מסויימת…ובכלל אנחנו אמורים להגיע למקום כמו שאדם וחווה היו? כי בגלל שחווה אכלה את התפוח אנחנו צריכים לתקן כל כך הרבה דברים …ובכלל מזה היישות הזאת…. אני כל כך מבולבלת ואני רוצה תשובה על השאלות שכתבתי כאן בלי לישלוח לי קישורים לשאלות אחרות שאנשים כתבו,…
תודה!!!

תגובה אחת על “בלבולים ושאלות באמונה”

 1. שלום,

  קודם כל צריך לדעת ששאלות זה דבר נפלא ודרך נהדרת להתקדם. אבל עם זאת צריך לזכור שהשאלות לא פותרות אותנו מהחובה שמוטלת עלינו.
  יצר הרע מכניס לנו הרבה שאלות כאשר אנו רוצים להתקדם כדי שנוכל להמשיך בעבירות עם מצפון שקט, כאילו שזה נותן תירוץ למה זה בסדר לעשות עבירות.
  הוא גורם לנו להרגיש שרק השאלות האלו הן שעוצרות אותנו מלהתקדם, אבל האמת היא שזה נוח לנו להישאר בספקות ולא להתקדם, כי זה קל יותר. ואם נקבל תשובות לשאלות האלו, אז מהר מאוד יתעוררו להן שאלות חדשות וכך שוב ושוב בלי סוף. הרי אין אדם שיודע הכל ונשאר בלי שום שאלה.
  תארי לך אדם חולה שנכנס לרופא, ואז הרופא בודק אותו ונותן לו תרופה מסוימת. כעת אותו אדם נשאר עם הרבה שאלות: איך הרופא יודע מה המחלה? למה הוא לא נתן תרופה אחרת? מה בכלל מכילה התרופה?
  אותו אדם לא למד רפואה ולכן יש לו הרבה שאלות. אז עכשיו הוא יכול לומר שהוא לא מוכן להתקדם ולקחת את התרופה עד שיענו לו על כל השאלות. אבל כדי לענות לו על כל השאלות הוא צריך ללמוד במשך כמה שנים טובות. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לבדוק את הרופא תחילה, לדעת אם אפשר לסמוך עליו, ואז כאשר אנו סומכים עליו אז נקשיב למה שהוא אומר ונבצע את הוראותיו כדי להרגיש טוב יותר.
  השאלות לא פוגמות אפילו טיפה. אדם שיש לו שאלות על השלטון והחוק לא יכול להמשיך לנסוע ברמזור אדום ולטעון שהיו לו שאלות ולכן חשב שזה בסדר לא לציית לחוק. החוק מחייב בכל מקרה.
  כך כל אחד מאיתנו מחוייב לתורה הקדושה בין אם נרצה ובין אם לא. ואם יש שאלות, אז זה דבר מצוין, כי זה מה שמביא אותנו לחקור, להתקדם וללמוד.

  כעת בקשר לשאלות:
  השם יתברך אוהב אותנו ולכן הוא נותן לנו ייסורים. כמו אב שאוהב את בנו ומייסר אותו כדי לחנך אותו, כמו רופא שמייסר חולה כדי לרפא אותו, או כמו אדם שמייסר את עצמו ומרים משקולות כבדות – כדי להתחזק. אם הכל בא בקלות, אז לרוב אנו לא מתקדמים, מתעצלים ולוקחים את הכל כמובן מאליו. ברגע שמגיעים ייסורים, אנו פתאום מתעוררים, פתאום מתפללים יותר בכוונה, פתאום חושבים על מהות החיים וכו׳. אלו הדברים העיקריים בחיים, ולכן השם יתברך מעדיף לתת לנו לסבול מעט ייסורים כדי לזכות אותנו להתקדמות גדולה מבחינה רוחנית.
  האדם נברא כדי שהשם ייתן לו שפע וטוב. הטוב המושלם מגיע כאשר האדם עושה עבודה עצמית ומזכך את עצמו. כדי לעשות את העבודה הזו, השם יתברך הכניס נשמה טהורה מעולמות עליונים בתוך עולם גשמי עם יצרים ותאוות כך שאותה נשמה תעבור חוויות שלא היתה יכולה לעבור מחוץ לגוף ללא יצר הרע. פתאום אותה נשמה נכנסת לקונפליקטים וצריכה לבחור בין טוב לרע. היא צריכה להתחזק ולהתגבר על מכשולים, וכך אותה נשמה צומחת ומתעלה (כמו עם המשקולות שהזכרנו, שדווקא כאשר יש התנגדות – אז אפשר לצמוח גבוה יותר). לאחר שאותה נשמה הגיע להישגים, היא יכולה להגיע לעולם הבא וליהנות מזיו השכינה, מאותו שפע עצום שהשם יתברך רצה להביא לנו.
  אגב, חווה לא אכלה תפוח. היא אכלה פרי, אבל לא תפוח.

  מקווה שהועלתי.
  בשביל תשובות מעמיקות וארוכות יותר, אני ממליץ להיכנס לאתר ולחפש בין דברי התורה שכתבנו שם. תוכלי למצוא תשובות לכל מה ששאלת בצורה מפורטת וברורה. יש גם ספר להורדה בחינם ״מחפשים את האמת״ שמסביר בשפה פשוטה את הדברים.

  השם יברך אתכם, יצליח דרככם הרוחנית ויאיר לכם את הדרך הטובה והנכונה.

  חג פסח כשר ושמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • רישום לעדכונים

 • כל תכני האתר פתוחים לכולם ללא צורך ברישום. הרישום הוא רק למי שרוצה לקבל דברי תורה ועדכונים מהאתר מפעם לפעם.

 • מחפשים את האמת – דיסק שמע

 • פרסומים אחרונים

 • שיר חיזוק – אל תתעלם

 • זכות הלימוד ודברי התורה

  • לעילוי נשמת דניאל בן ג׳ולי
  • להצלחת אופיר שלמה סוויסה בן אסתר
  • להצלחת יצחק שגיא זוזוט בן צביה סלביה
  • להצלחת ברוך אדרי בן עישה
  • להצלחת שמעון אלמליח בן אסתר
  • להצלחת שלמה כהן בן סימי

  למידע על בית המדרש ולתרומות לחצו כאן.

 • איך להיות מאושרים

 • כניסת מנהלים