בע"ה נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי הוא איחוד אתרי יהדות ופרויקטים שונים לזיכוי הרבים, ביניהם ״ללא גזל״ ו״אמונה״. על מנת להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה, בשפה ברורה המתאימה לכל יהודי, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן (רוני) פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

חוסם פרסומות

ראובן (רוני) פיזנטי | 12 בפברואר 2014 | עזרים לאינטרנט

תוכנה לחסימת פרסומות יכולה לייעל את הזמן שלנו. בזמן הגלישה ישנן פרסומות רבות שאנו נתקלים בהן. המעצבנות במיוחד הן הקופצות ופרסומות הוידאו למיניהן שיכולות ממש לתסכל את הגולש הממוצע. מודעות רבות חולפות על פנינו בזמן שאנו מייחלים להגיע למידע המבוקש באינטרנט. בשביל זה נוצרו תוכנות מיוחדות שתפקידן לחסום את הפרסומות והמודעות המעצבנות שאנו נתקלים בהן. כמובן שהתוכנות החוסמות הן לא יעילות ב100%, ישנן פרסומות רבות שהן יכולות לפספס מסיבות שונות. אבל עם זאת, בוודאי שהן יוכלו להפחית בצורה משמעותית את כמות הפרסומות שאנו נחשפים אליהן בזמן הגלישה ובעיקר להפחית את הפרסומות המעצבנות במיוחד, כמו הקופצות למיניהן. תוכנות החסימה ניתנות להתקנה כתוספים לדפדפנים השונים (ואז צריך להתקין בכל דפדפן שאנו עובדים איתו) או להתקנה כתוכנה עצמאית שעובדת על המחשב.

מאוד מומלץ להתקין בדפדפן תוסף שיחסום את הפרסומות. תוסף יעיל שניתן להתקנה על הדפדפנים המובילים והמוכרים (תומך בפיירפוקס, כרום, אקספלורר וכו׳) נקרא Adblock Plus. אפשר להוריד אותו מכאן:
https://adblockplus.org/he

למי שמעונין, אפשר להתקין תוכנה במחשב שתחסום פרסומות, ואז היא תתאים בדרך כלל לכל הדפדפנים במחשב. רשימת תוכנות לחסימת פרסומות:

אודות כותב המאמר : ראובן (רוני) פיזנטי

אברך ויוצר שכותב מהלב עם המון אהבת ישראל. מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. מעביר שיעורים בגמרא ובהלכה בבית המדרש ״בית להשם״ בנתיבות. למידע נוסף

9 תגובות על “חוסם פרסומות”

 1. רפי הגיב:

  אתם מעלים פה נקודה שנעה על הגבול של גזל, וחבל. אתם כותבים: “הורדת תוכן חינמי הופכת אותו לפופולרי ונתמך יותר, מה שעוזר ליוצרי התוכן, מעודד אחרים להפיץ תוכן חינם ויותר מכל עוזר לנו להיות נקיים מגזל”. אבל – כשאתם מעודדים חסימת פרסומות, אבל בעצם גוזלים את המודל הכלכלי שמאפשר לעזור ליוצרי התוכן החינמי ומעודד אתרים להפיץ תוכן חינם.
  גם אם מישהו טורח ומשקיע מזמנו החופשי על מנת ליצור תוכן חינמי ללא מטרת רווח, הרי שלרוב יש לו הוצאות נלוות כגון שרתים, דומיינים וכד’. כאשר מישהו צורך את התוכן/השירותים הללו בחינם ומשתמש בזמן הזה בתוכנה לחסימת פרסומות, הוא בעצם גוזל את ההכנסה הפוטנציאלית של ספק התוכן, מזיק ליוצרי התוכן ומעודד את החלפת המודל העסקי המשמש בסיס לתוכן בחינם.
  היוזמה של האתר מבורכת אך במקרה זה נראה שאתם מחטיאים את הרבים. כדאי להבהיר זאת בכתבה או להוריד אותה לחלוטין, ויפה שעה אחת קודם.

  • שלום רפי,

   העלית נקודה יפה. אבל אני לא רואה בעיה של גזל בחסימת פרסומות. ישנם הרבה אתרים (גם לא חינמיים) ששמים פרסומות מעצבנות בלי לשאול אף אחד. אף אחד לא שואל אותנו אם אנחנו מעוניינים בדפים קופצים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפרסומות עם תוכן לא צנוע או לא ראוי לקהלי יעד מסוימים (חרדים, ילדים וכו׳). אני לא רואה שום בעיה בחסימת פרסומות ואפילו להפך, אני חושב שצריך לעודד את זה.
   אני גם לא חושב שאני נגוע כשאני אומר את זה, כי גם האתר הזה מכיל פרסומות (בטעם טוב כמובן, בלי פרסומות קופצות, תמונות וכו׳, אלא רק טקסט), גם אני משתדל להשקיע הרבה בפיתוח שלו, גם לי יש הוצאות ובכל זאת באמת שלא אכפת לי שאנשים יגלשו כאן בכיף ויחסמו את הפרסומות אם הן מציקות להם.

   • רפי הגיב:

    כמובן שזוהי זכותך המלאה לומר שאינך מתנגד לחסימת פרסומות באתר זה, אך הדבר שקול לחנווני שאינו מתנגד לכך שצרכניו יטלו מצרכים ללא תשלום מחנותו. אין הדבר מקנה זכות ליטול מכל חנות מצרכים ללא תשלום.
    אתר זה מציב פרסומות בטוב טעם, והדבר ראוי לשבח, אך חוסמי פרסומות אינם מבחינים בין פרסומות בטוב טעם לפרסומות “מעצבנות” כהגדרתך אלא חוסמות הכל מכל וכל.
    אין זה מקומנו וזכותנו לבוא ולהחליט עבור יוצר התוכן האם מקובל עליו שנצרוך את עמל כפיו ללא מילוי החלק שלנו בהסכם – צפייה בפרסומות שהציב במודע באתר. אם יחפוץ – יאפשר להסיר או להסתיר את הפרסומות, זוהי החלטה שלו.
    אין זה מדויק שאף אחד לא שואל אותנו אם אנו מעוניינים בפרסומות אלו – הרי במובן מסוים, כאשר גלשנו לאתר, קיבלנו על עצמנו את ההסכם בין בעל האתר לגולש – אנו נצרוך את המוצר ללא תשלום כספי אך נצפה בפרסומות המוצבות באתר. אין זה שונה מכל עסקה אחרת שאינה מערבת מזומן, ואלו שאינם מעוניינים בכך אינם חייבים כמובן להכנס לאתר.

    באשר לפרסומות עם תוכן שאינו צנוע – עלינו לשאול את עצמנו האם היינו נכנסים למכולת שמחלקת מזון בחינם אך מעוטרת בתמונות שאינן צנועות. מוטב לא להכנס למכולת כזו כלל, גם לא בעיניים עצומות.

    • לי אישית יצא להיכנס לא פעם לאתרים נקיים יחסית, כמו יד 2 ודומים כשפתאום קפצו להן משום מקום פרסומות שונות (שחלקן נחסמות על ידי סנן האינטרנט – כנראה בגלל תוכן לא צנוע).
     ובכלל, אף אחד לא החתים אותי על חוזה שאם אני גולש באתר מסוים, אני מחוייב להשאיר את הפרסומות שבו. אם בעל אתר רוצה לשים פרסומות זה עניין שלו, אבל אם אני בוחר שלא לצפות בהן זו בחירה שלי. אין פה עסקה שבעלי האתרים עושים את הגולשים, אלא שהם סומכים על זה שישנם גולשים שירצו להקליק על מודעות ומשם יבוא להם רווח. אבל אי אפשר לבוא בטענות למי שלא לוחץ על מודעות וכך גם למי שלא רוצה כלל לצפות במודעות. אם זה לא נוח לבעלי האתרים, אז שיחסמו את הגישה לאתר.

     • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

      בס”ד
      נכנסתי קצת לעניין הזה עכשיו אמנם המון זמן אחריכם אבל כתבתי בגוגל ומדברים על זה שזה בעיה כדאי לברר עם מורה הוראה, פוסק.

     • בוודאי שתמיד כדאי לברר עם פוסק.
      לדעתי זה פשוט שהסכנה שנמצאת בפרסומות לא צנועות וחשיפה לתוכן לא ראוי וכו׳ הרבה יותר גרועה. ואם נאמר שתוכנה לחסימת פרסומות היא אסורה מדין גזל, אז כל האינטרנט הכשר הוא אסור מאותו דין, כי כך עובד האינטרנט של רימון וכו׳, שהוא חוסם תכנים שונים כולל פרסומות בתוך האתרים עצמם ובוודאי שאף פוסק לא יאמר שאינטרנט כשר אסור מדין גזל.

     • אנונימי הגיב:

      אני חושב גם שהרי בעלי האתרים יודעים שבדרך כלל אנשים משתמשים בחוסם פרסומות ועדיין מכניסים אותם אז איין פה בעיה.

 2. אבי הגיב:

  מאז שהתכנתי את חוסם הפרסומות אני גולש ללא עצבים, המחשב שלי הגיע למצב שפרסומות זחלו מכל כיווני המסך אל המרכז כמו תולעים. חוסם הפרסומות עשה קצת סדר בבלאגן, מעט מאוד אתרים לא מאפשרים לצפות התוכן שלהם אם מותכן החוסם, אז לא חחחחחחחחחחחח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • רישום לעדכונים

 • כל תכני האתר פתוחים לכולם ללא צורך ברישום. הרישום הוא רק למי שרוצה לקבל דברי תורה ועדכונים מהאתר מפעם לפעם.

 • מחפשים את האמת – דיסק שמע

 • פרסומים אחרונים

 • שיר חיזוק – אל תתעלם

 • זכות הלימוד ודברי התורה

  • לעילוי נשמת דניאל בן ג׳ולי
  • להצלחת אופיר שלמה סוויסה בן אסתר
  • להצלחת יצחק שגיא זוזוט בן צביה סלביה
  • להצלחת ברוך אדרי בן עישה
  • להצלחת שמעון אלמליח בן אסתר
  • להצלחת שלמה כהן בן סימי

  למידע על בית המדרש ולתרומות לחצו כאן.

 • איך להיות מאושרים

 • כניסת מנהלים