בע"ה נעשה ונצליח
אור נקי רוני פיזנטי

האתר אור נקי הוא איחוד אתרי יהדות ופרויקטים שונים לזיכוי הרבים, ביניהם ״ללא גזל״ ו״אמונה״. על מנת להנגיש לכל יהודי תוכן כשר, נקי ואיכותי בחינם. מסע לעומק פנימיות הנפש ולחיזוק האמונה, בשפה ברורה המתאימה לכל יהודי, בפשטות ובגובה העיניים. מוגש על ידי ראובן (רוני) פיזנטי, מחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״. למידע נוסף לחצו כאן

עזרה עם תוכנות, הורדות, התקנות וכו׳

פעמים רבות קורה שגולשים מסתבכים ונתקעים עם הורדה של תוכנות וקבצים, או עם התקנה ותפעול שלהם וכדומה. אנו מקבלים המון פניות כאלו, אלא שאין לנו את הזמן והאפשרות לטפל בזה. לכן ננסה לרכז כאן את האפשרויות השונות לטיפול בבעיה.

ראשית יש להדגיש שאין לשלוח אלינו פניות מסוג זה. טופס יצירת הקשר באתר או פניה למייל שלנו נועדו לפניות בענייני האתר עצמו או בענייני תורה ורוחניות וכדומה. אין לנו כלל זמן להתעסק עם בעיות טכניות אישיות. כל אחד שולח רק משהו קטן, אבל אנחנו אחר כך צריכים להתמודד עם מאות פניות…

אם כבר שלחתם אלינו פניה והופנתם לדף זה, תוכלו להמשיך לקרוא כדי לנסות למצוא פתרון, או לפחות להפנות את פנייתכם למקומות הנכונים כך שיוכלו להיענות.

האפשרות הטובה ביותר לטיפול בבעיות ובקשת עזרה באתר, היא הוספת תגובה ישירות בדף ההורדה עצמו. יש לתת הסברים מדויקים ומפורטים ככל שאפשר, כך שגולשים אחרים יוכלו להבין את הבעיה ולסייע.

כדאי לבדוק קודם בין התגובות, שאולי נשאלה שאלה דומה לשלכם. כמו כן, כדאי להמשיך לקרוא כאן בהמשך על בעיות נפוצות שמצויות להן ואיך אפשר להתמודד איתן.

בעיות נפוצות

ישנן בעיות שכיחות בקרב המשתמשים, שאולי קריאת הדברים וידיעתם תוכל לעזור לכם לפתור אותן במידה וגם אתם נתקלים בהן.

בעיות באתרים חיצוניים – צריך לדעת שרוב התכנים כאן רק מקשרים לאתרים חיצוניים שאינם קשורים אלינו ואין לנו עליהם שליטה. ורוב הפניות שאנו מקבלים קשורות לענייני התכנים האלו עצמם. לכן אם רוצים פיתרון לבעיות מסוימות עם תוכנה, שירות או כל עניין מסוים אחר, אז הטוב ביותר הוא לפנות אל מספקי השירות עצמם, באותו אתר ששם נמצא אותו עניין. ובמיוחד אם רוצים להציע הצעות וכדומה, שאנו לא קשורים לזה ורק מפנים אל אותם אתרים.

לא מצליחים להוריד – לרוב, קישורי ההורדה אצלנו בולטים וברורים. אלא שהקישורים הם לאתרים חיצוניים באינטרנט שאין לנו שום קשר אליהם. מיקום ההורדה בכל אתר וגם צורת ההורדה משתנים מאתר לאתר, וצריך לנסות לחפש. בדרך כלל יהיה כתוב באנגלית ״Download״ או שיהיה אייקון של חץ להורדה וכדומה. לפעמים צריך לבחור את הגירסה המתאימה או את מערכת ההפעלה המתאימה למחשב שלנו.

אם בכל זאת לא מצליחים להוריד, אז אפשר להוסיף תגובה בדף ההורדה אצלנו. אלא שחשוב לפרט את הבעיה, אם קיבלתם הודעת שגיאה וכדומה, באיזה שלב נתקעתם, איזו מערכת הפעלה, אם יש סינון וכו׳. פניות כלליות בסגנון ״לא מצליח להוריד״ לא יועילו כלל, כי גם אם מאוד נרצה לעזור, אנו כלל לא יודעים מהי הבעיה.

גלישה דרך נטפרי או שאר חסימות – אמנם אנו ממליצים ומעודדים את השימוש בסינון האינטרנט המצוין של נטפרי. אלא שיחד עם זאת צריך לדעת שהוא חוסם גם המון תכנים שלא צריך לחסום. אין לנו שום שליטה על הדבר וכל ההתנהלות צריכה להיות מולם. שאם קישור כלשהו לא נפתח או שאין אפשרות להוריד וכדומה, אז החסימה היא אצלם וצריך לבקש מהם לפתוח את החסימה.

בקשה לשליחת תוכן – לפעמים כאשר ישנן חסימות שונות אצל המשתמש, או קשיים טכניים בהורדות, אז שולחים אלינו בקשות שונות לשלוח במייל את הקבצים או התוכן הרצויים.

אז צריך לדעת שאין לנו אפשרות לשלוח קבצים באופן אישי, הן מבחינות טכניות, הן מבחינת אחריות והן מבחינה שזה לא מעשי לשלוח כל כך הרבה תוכן באופן פרטי לכל כך הרבה אנשים. אנו מתנצלים, אבל זה בלתי אפשרי. לכן מומלץ למצוא מישהו שמכירים שיוכל להוריד את התכנים ולהעביר אליכם.

לא מצליחים להתקין – לפעמים אין בעיה עם ההורדה, אלא שלאחר מכן מתקשים להפעיל את התוכנה. במצב כזה צריך לבדוק תאימות של התוכנה למערכת ההפעלה. לפעמים יש גרסאות שונות לתוכנה שמתאימות למערכות הפעלה שונות, לפעמים תוכנות מסוימות כלל לא עובדות על מערכות הפעלה מסוימות וכו׳.

וירוסים או שאר בעיות בתוכנה – אנחנו משתדלים לבדוק את התכנים ומסננים המון כדי להשאיר רק את התכנים האיכותיים יותר. אלא שאף פעם אין שליטה מלאה על כך.

לפעמים יתכנו דברים בעייתיים שלא זיהינו, לפעמים מעדכנים ומשנים את התכנים לאחר שכבר פרסמנו אותם וכו׳. לכן כל משתמש צריך לחשוב עם עצמו אם הוא רוצה להתקין או להוריד את התכנים ולעשות זאת על אחריות עצמו.

הסרת אחריות – ואולי זה גם המקום לציין שאין לנו שום אחריות על התוכן. אנחנו בסך הכל מנסים לעשות חסד ולהנגיש לציבור תוכן שמצאנו ונראה לנו איכותי. הכל בהתנדבות וללא שום רווח גשמי, ועל כן גם ללא שום מחויבות. הקבצים לא מאוחסנים אצלנו והאתרים החיצוניים אינם בשליטתנו. לכן כל אדם יעשה בשיקול דעת ויחליט לעצמו אם הוא רוצה להוריד, להתקין וכו׳.

שיהיה בהצלחה לכולם, גלישה מהנה וכשרה.

 • רישום לעדכונים

 • כל תכני האתר פתוחים לכולם ללא צורך ברישום. הרישום הוא רק למי שרוצה לקבל דברי תורה ועדכונים מהאתר מפעם לפעם.

 • מחפשים את האמת – דיסק שמע

 • פרסומים אחרונים

 • שיר חיזוק – אל תתעלם

 • זכות הלימוד ודברי התורה

  • לעילוי נשמת דניאל בן ג׳ולי
  • להצלחת אופיר שלמה סוויסה בן אסתר
  • להצלחת יצחק שגיא זוזוט בן צביה סלביה
  • להצלחת ברוך אדרי בן עישה
  • להצלחת שמעון אלמליח בן אסתר
  • להצלחת שלמה כהן בן סימי

  למידע על בית המדרש ולתרומות לחצו כאן.

 • איך להיות מאושרים

 • כניסת מנהלים